Bosu s Hankou

Lekce bosu s Hankou

Něco málo o mé osobě…

Jmenuji se Hanka Hegedüs, je mi 30 let a sport je mým životním stylem asi 7 let a zároveň a nenahraditelným koníčkem. Od malička jsem byla vedená k různým druhům sportu, ale bohužel k žádnému na profesionální úrovni. Postupně jsem se sama propracovala od jízdy na koni,  přes zumbu, twerk a různé další kurzy až po fitness, kde jsem zůstala dodnes. Při studiu na VŠ jsem potřebovala odreagování a „něco dělat“ bylo nejlepším způsobem. Tehdy odstartovala má první licence fitboxu, a poté už byla potřeba hýbat se, jako droga J . Pozitivní náladu a hromadu energie, kterou mi sportování přináší, chci předávat dalším lidem, a tak jsem se stala instruktorkou. Nedávno jsem se přistěhovala na Kyjovsko z Vysočiny, kde jsem vedla 4 roky souběžně s fitness centry v Brně skupinové lekce alpinningu, jumpingu, bosu, TRX, fitboxu a kruhové tréninky. Mezi mé osobní koníčky také patří běh, mtb a lyžování. Největší motivací je pro mě spokojenost klientů s tím, že odchází nabití energií a dobrým pocitem uvnitř sebe. Řídím se mottem: „Když nemůžeš, přidej!“, protože člověk má rezervy, i když má pocit, že to nejde. Jde všechno, stačí chtít ;) To vše však v rámci zdravého selského rozumu a  správného provedení jednotlivých technik dle aktuální kondice jedince a fyziologického stavu organismu.

 

Jaké lekce povedu…

Prozatím povedu pouze lekce bosu, při kterých se zaměřím jak na cardio, tak na formování jednotlivých partií. Hodiny budou probíhat dle přání klientů, kdy si řekneme: „Ano, dnes pojedeme silově, chceme kombinaci, nebo se uvolníme taneční choreografií.“ Začátek hodiny zahřátí, dynamický strečink, hlavní část hodiny a na závěr se rozloučíme protažením svalů. Vše v doprovodu motivační hudby, přičemž ráda splním i song na přání :-)

 

Koho na lekci uvítám…

Všechny. Vždy před lekcí zjistím, zda je přítomen nováček a případně človíček, který chce se sportem teprve začít. Poté vysvětlím, na co by si měl dát pozor a doporučím tempo. Není účelem člověka zničit, aby druhý den měl potíže vstát z postele, ale aby byl zničen pozitivně a natěšeně na další lekci – palec nahoru.

 

Důraz při cvičení…

Cvičení dle mého názoru nemusí být jen dřina, ale mělo by být pro člověka zábavou a uvolněním. Zapomenout na celodenní shon, vypotit negativní prožitky dne a navození dobré nálady. Určité cviky provádíme především kvalitně technicky, než abychom hrnuli kvantitu. Stejně jako v životě je dobré zaujmout příhodný postoj a držení těla v doprovodu správného dýchání a jak již bylo řečeno, zničit se v pozitivním slova smyslu.

 

Sporťáci i začátečníci těším se Hanka