Další vládní uzavření, můj pohled

Další uzavření vládou - covid

Malé pozastavení, nad uzavřením fitness center

Přátelé nedá mi to, ale alespoň sem si potřebuji vyventilovat svoje myšlenky a pocity….

 

Nejhorší noční můra je tady. Opětovné zavření fitness center, zatím na 14 dnů, ale nejsem blbej a dokážu si představit, že to bude minimálně dvojnásobek, protože co se za 14 dnů může změnit, když se v podstatě uzavřel malý sektor. Celá tahle akce ve mně celou noc vyvolává spoustu otázek. Jak si může někdo vůbec dovolit něco oznámit, jen tak bez výraznějších náznaků a pak svobodnému podnikání udělit takovou ránu během několika málo hodin? Kolik procent populace chodí cvičit, do zoo, nebo divadel? (hádám, že tak do 5 %). Jsou lidé, co se starají o svůj životní styl tou rizikovou skupinou? Mnoho a mnoho dalších otázek, které si nedokážu racionálně zdůvodnit, když dám něco povoleného a obdobného proti. (například: osobní trénink NE/kadeřník ANO)

Ještě včera jsem se pročítal články, kde dle studií v USA, GB a dokonce i ČR nikdy nevzniklo ohnisko nákazy ve fitness centru. A druhým dechem bylo vždy citováno, že jestli je něco důležitého v této době, tak udržování kondice, zdravého životního stylu a budování imunity. Tak proč vypínáme to, kde to můžeme lidem nabídnout. Současně tady můžu zmínit vlastní zkušenosti, že míra odpovědnosti našich lidí, kteří chodí cvičit je až neuvěřitelná, protože denně mi píšou lidé, že mají „rýmečku“ a ptají se, jestli mají raději zůstat doma, to dřív prostě nebylo…tak kde jsme vzali tuhle naléhavost uzavření tohoto mini odvětví.

 

Na závěr popíšu události posledních dvou hodin:

Jako obvykle mě v 6 ráno probouzí lidé, kteří jdou do šroubárny na směnu, pěkně v hloučku, jak je dobrým zvykem, kde nemají problém být pěkně po skupinkách, stejně jako v práci, kam budou i nadále chodit. Nachystám se, beru psa a hned když otevřu dveře, koukám na místní pivnici (která otevírá od 6h), kde už vesele postává skupinka lidí s cigárkem a pak jdou dovnitř na pivko (ne, meníčko kterým argumentoval Prymula tu nedávají), ano jsou omezení jen do 20h, ale tady je to „all day drink“, takže pohoda), přicházím k místní vlakové zastávce, kde vystupuje velká skupinka lidí do práce, nebo škol, všichni tam sedí  pohromadě v roušce povětšinou neprané možná od března nebo chirurgické přetočené už na druhou stranu. Kde se budou shlukovat. Dojdu domů, vezmu věci a jdu do práce, po cestě vidím vysedat lidi z městské hromadné dopravy, čekající na nákupy…atd. Přicházím do fitka, odemykám, jdu vytisknout ceduli s nápisem VLÁDOU ZAVŘENO, kvůli omezení šíření koronaviru na 14 dnů, (vsuvka: teď bych měl normálně osobní trénink s jedním člověkem a pracoval na hybnosti, nebo kondici a zdraví, ne jen fyzickém, ale cvičení má dost do činění i zdravím psychickým), hlavou mi prolítne posledních 24h a nejhorším pocitem je znalost, že nás řídí nekompetentní nemehla neschopná se podívat na problém z více úhlů pohledu.