Hulk corner

Možná si říkáte, proč děláme Hulk corner, nebo co to bude a jak bude zapadat do konceptu LR FIT, ve kterém se snažíme profilovat jako funkční fitness zaměřené na osobní tréninky, skupinové lekce a ano, neuznáváme cvičení v „klasických fitness“, které hojně používají stroje navádějící tělo do určité trajektorie a hlavně pracující izolovaně. A teď uděláme koutek, kde budou šestihrany jednoručky, (další kettlebells), power racks, weightlifting plateform, kotouče, osy a trap bary.

  • Hulk corner pokryje poslední slabinu, kterou nedokáží pokrýt kettlebells jako nástroj silového tréninku, i když pro běžného člověka může být jen kettlebells naprosto dostačující.
  • Vybavení Hulk corneru bude ještě lépe silově rozvíjet naprosto zásadní cviky funkčního tréninku jako je dřep (hlavně back squaty), které s kettlebellem moc provádět nejdou a budou vyšším levelem oproti variantě s corebagem, sandbagem, nebo viprem. Dalším cvikem je bezesporu mrtvý tah, pro něj vybavení máme, ale i přesto chceme mít k dispozici větší váhovou variaci.
  • Dalším důvodem je komplexnost pro trénink a práci se sportovci, nebo lidmi za účelem cílení zvyšování dovedností, jako je dynamika, plyometrie, rychlost…..když to hodně zjednoduším, tak pokud chci pracovat s člověkem na plyometrii a například dynamice výskoku, tak se musím opřít o dostatečnou maximální sílu, aby efektivita práce přinášela cílené výsledky.
  • Zdraví – mít větší variaci funkčního silového tréninku a samotný kvalitní silový trénink, který je důležitým krokem pro udržení správné činnosti kloubů, stabilizace a rotační stability. To nám dostatečně poskytuje i současný koncept LR FIT, ale rozšíření a větší možnosti jsou dalším logickým krokem.
  • Pomůže nám to rozšířit LR FIT o lekce power tréninků a hlavně přidáme i uzavřené skupiny, které budou pracovat progresivně spolu. Takže určitě na podzim spustíme např. 3 měsíční programy tréninku pro skupinky do 5 osob s jasným plánem.

Pevně věříme, že kráčíme správnou cestou, kterou s otevřenou myslí vylepšujeme pro maximální rozmanitost cvičení a možností, které u nás můžou využít téměř všichni (třeba 98% obyvatel :) )…našim cílem, který dlouhodobě naplňujeme a chceme vylepšovat je pracovat, jak s člověkem, který má problém s bolestí například ze sedavého zaměstnání, s člověkem, který potřebuje zhubnout, tak třeba se špičkovým sportovcem.

Autor: Lukáš Rubecký