Port de bras v LR FIT

PORT DE BRAS

PORT DE BRAS

 

Elegance, ladnost, přirozenost- PORT DE BRAS

Jedná se o formu tance a strečingu, který vychází z moderního tance a baletu, ale nelekejte se,  nejedná se o žádné vybití, netančí se na rychlou hubu jako při zumbě, ani tu nejde o sexy vrtění, které najdeme u mamby. Takové rychlé tance se snaží dohnat hudbu a podle cvičitelů se tak zatěžují kyčle a kotníky. Port de bras se naopak zaměřuje na to, aby každá sestava vycházela z přirozených pohybů, u kterých je potřeba dodržovat správné držení těla. Cílem je zlepšit schopnost správného zapojení hlubokých i povrchových svalových skupin.

 

Vznik Port De Bras

Port De Bras vytvořili v Rusku roce 2006 ruský choreograf Vladimir Snezhik a španělský fitness trenér Julio Dieguez Papi. Oba patří ve svých oborech ke špičce, a tak na sebe úspěch Port De Bras nenechal dlouho čekat. Lekce v posledních letech dorazily i do Česka a pomalu se dostávají mezi nabídku většiny pohybových center. Port De Bras mohou učit jen lektoři, kteří absolvovali speciální oficiální seminář.

 

Z čeho se lekce skládá?

Každá lekce PortDeBras začíná důkladným prohřátím, následuje sekvence jednoduchých prvků, kterou postupně zdokonalujeme do podoby konečné choreografie, Přihlavní části se nacvičuje choreografie, dostatečně složitá, aby ji nepohrdl sportovec s taneční průpravou, ale přitom jednoduchá, aby ji zvládl i začátečník a byla lehce zapamatovatelná. Všechny sestavy jsou snadno zapamatovatelné a plynule přecházejí jedna v druhou. Hodina končí krátkým posilováním, protažením a uvolněním.

 

Port De Bras v LRfit?

Ano, lekce Port De Bras už máme ve Bzenci, ale nyní je budete moct vyzkoušet i v Kyjově a to již 16.12.2017 na open day. Bude se na Vás těšit naše lektorka Mili.