Rozhovor s Lucií

Rozhovor s Lucií

 

 

Ahoj Lucie, vítám tě mezi LR FIT instruktory. Chci tě poprosit, jestli se můžeš trochu představit lidem, říct něco o sobě a co od tebe mohou očekávat?

-          Ahoj Lukáši, děkuji moc za milé přivítání. Jmenuji se Lucie Benešová, je mi 30 let a jógou se zabývám 4 roky. Nedávno jsem se přistěhovala do Kyjova z Orlických hor, kde jsem pravidelně vedla hodiny jógy. Mám ráda sport všeobecně, taky zdravé, dobré jídlo a upřímné lidi, co mají zájem něco dělat. Nejen pro sebe ale i pro ostatní, pro tuto zemi. Moc se těším na hodiny s Vámi. Můžete očekávat, že si nic nenechám pro sebe. Co vím a umím, o to vše se s Vámi podělím, jak nejlépe budu umět.

Jaké lekce povedeš a jestli nám jednotlivé lekce můžeš popsat a co od nich můžeme očekávat?

-          Vedu lekce Hatha Yogy a Power Yogy.  Hatha Yoga je krásná svou plynulostí a pomalejším tempem u kterého se máme čas a prostor věnovat sami sobě, zavřít oči a nechat vše být. Jen si užívat práci všech svalů na těle. Na této hodině se také budeme věnovat více dechovým technikám, které jsou v této joze velice podstatné a tvoří pevné základy. Můžete tedy od této hodiny očekávat uvolnění napětí, protažení celého těla, relaxační meditaci za zvuku královských manter.

-          Power Yoga je úžasná svou dynamikou a provázanými ásanami v celistvou sestavu pro zpevnění a posílení každého svalu na těle. Každá hodina je jiná, zaměřená na určitou oblast svalstva. Používám různé pomůcky a hudbu, která vytvoří příjemnou atmosféru společně s Vámi. Výdrže, zádrže, radost z pohybu, oční cviky a rovnovážné asany. Na to vše se můžete těšit.

Pro koho jsou tvé lekce vhodné?

-          Lekce jsou vhodné pro každého :-) .Joga je v dnešní době velice populární, ale není to jen o krásných legínách a hubené postavě. Je to o spojení. Spojení těla, mysli, ducha. Mám oblíbené jedno rčení – Joga je cestou k sobě, cestou ke štěstí.

-          A to je cesta opravdu pro ženy, muže, a na věku nezáleží.

Na co kladeš ve cvičení největší důraz a co by si měl člověk z tvé lekce odnést, co by mělo být primárním cílem?

-          Na joze také učím, abychom poslouchali své tělo. Pokud mi říká, uber nebo ještě můžeš, poslechni ho. Nekoukej doprava, doleva, poslouchej sebe. Důraz kladu také na správné provedení cviků, dýchání, které provází celou lekci.

-          Byla bych moc ráda, pokud si z mé lekce odnesete klid, pohodu v těle i duši a úsměv na tváři.

-          Primárním cílem by podle mě mělo být právě ten pocit, že jste něco udělali. Neseděli doma, ale přišli si zacvičit, oživit mysl, zpevnit svaly a zlepšit tak kvalitu svého života.

 

Děkuji moc za rozhovor a těším se na lekce s Vámi.

Lucie

 

Děkuji za Info a těšíme se na spolupráci :-)